Prevence proti koronaviru je důležitá

Koronavirus je virovým onemocněním, to znamená, že se přenáší vzduchem. Jde o kapénkovou infekci, která může poměrně neblahým způsobem zamávat s lidským zdravím.  V případě aerosolu je asi nejnebezpečnější. Vzhledem k tomu, že ohrožuje primárně děti, seniory a nemocné lidi, je dobré zaměřit se na prevence.

Prevence v otázkách a odpovědích

Doporučení v tomto směru můžete získat více než dost. Není to pouze pravidelné mytí rukou po návratu z veřejných prostor nebo aplikování dezinfekčních přípravků. Mnohé další praktické tipy Vám prozradíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaká prevence se týká základních hygienických pravidel?

Kromě výše zmíněného dbejte například na používání jednorázových kapesníčků. Zároveň si nesahejte neumytýma rukama do očí a nosu.

Jakou roli hraje imunitní systém?

V případě koronaviru opravdu značnou. Právě dostatečně posílený imunitní systém je předpokladem toho, že tělo s nemocí zatočí. Jezte zdravě, sportujte, otužujte se, popřípadě tělu dopřávejte nezbytné vitamíny formou nejrůznějších doplňků stravy.

Jakým dalším způsobem pracovat na prevenci?

Snažte se nezdržovat na místech s vysokou koncentrací lidí. V uzavřených prostorách využívejte respirátory a roušky, které minimalizují nákazu koronavirem.

Je třeba dezinfikovat i ostatní věci?

Určitě. Spousta virů a bakterií ulpí především na klávesnici nebo na těle mobilního telefonu.

Co naopak oslabuje lidský organismus?

Největším nepřítelem je v tomto směru stres, který je takovou pomyslnou vstupní branou pro jakékoliv nemoci.

Pozor na komplikace spojené s koronavirem

Když už víte, jak má vypadat účinná a efektivní prevence, zmíníme se ještě o tom, co může člověka postihnout, když všechno výše uvedené podcení. Jde pochopitelně o individuální záležitost odvíjející se od zdraví člověka, ale určitých komplikací je více než dost. Je to například insomnie, ledvinová kolika, infekce míchy, mrtvice nebo různé typy psychózy. Spousta těch, kdo prodělali onemocnění koronavirem si stěžují také na únavový syndrom. Proto nepodceňujte důkladnou prevenci a snažte se pro své zdraví dělat skutečně maximum. Návod už máte.

Publikováno: 06. 05. 2021

Kategorie: zdraví

Autor: BoriBastl

Tagy: dezinfekce | hygiena | koronavirus | mytí rukou | prevence | prevence proti koronaviru | respirátor | rouška | vir | virus