Fio kurzovní lístek: Vše, co potřebujete vědět

Fio Kurzovní Lístek

Co je Fio kurzovní lístek?

Fio kurzovní lístek je přehledná tabulka, která zobrazuje aktuální kurzy měn, se kterými Fio banka obchoduje. Najdete zde jak nákupní, tak i prodejní kurzy pro širokou škálu měnových párů. Pro běžného klienta je klíčové rozlišovat mezi kurzem pro nákup a prodej. Pokud si chcete danou měnu koupit, řídíte se kurzem "nákup", pokud ji chcete prodat, pak kurzem "prodej". Fio banka se snaží držet kurzy co nejvýhodnější pro své klienty a zároveň si neúčtuje žádné poplatky za směnu online.

Fio banka nabízí kurzy pro celou řadu světových měn, mezi nejvyhledávanější patří:

  • Euro (EUR)
  • Americký dolar (USD)
  • Britská libra (GBP)
  • Maďarský forint (HUF)
  • Polský zlotý (PLN)

Kromě těchto hlavních měn Fio banka nabízí i kurzy pro méně obchodované měny. Kompletní seznam měnových kurzů Fio banky naleznete na webových stránkách banky. Kurzovní lístek je pravidelně aktualizován, aby odrážel aktuální situaci na finančních trzích.

Kde najdu aktuální kurzy?

Fio banka nabízí svým klientům přehledný a aktuální kurzovní lístek, který je dostupný na webových stránkách banky. Klienti Fio banky si tak mohou snadno a rychle ověřit aktuální kurzy měn, a to jak pro nákup, tak i pro prodej. Kurzovní lístek Fio banky obsahuje širokou škálu měn, včetně těch nejběžnějších, jako je euro, americký dolar, britská libra nebo švýcarský frank. Kromě toho Fio banka nabízí i kurzy méně obvyklých měn. Aktuální kurzy měn na Fio kurzovním lístku se aktualizují v reálném čase, takže klienti mají vždy k dispozici ty nejaktuálnější informace. Pro klienty, kteří potřebují mít přehled o vývoji kurzů, nabízí Fio banka také možnost sledovat historické kurzy měn. Fio banka se snaží svým klientům poskytovat ty nejlepší možné služby, a proto je kurzovní lístek k dispozici zdarma a bez nutnosti přihlášení.

Jaké měny Fio nabízí?

Fio banka se pyšní širokou nabídkou měn v rámci svého kurzovního lístku. Klienti si tak mohou vybrat z desítek světových měn pro své platby, převody i směnárenské obchody. Kurzovní lístek Fio banky je přehledný a obsahuje aktuální informace o kurzech nákupu a prodeje jednotlivých měn. Mezi nejoblíbenější měny patří euro (EUR), americký dolar (USD), britská libra (GBP) a švýcarský frank (CHF). Fio banka však nabízí i méně obvyklé měny, jako je například japonský jen (JPY), australský dolar (AUD) nebo norská koruna (NOK). Kompletní seznam měnových kurzů naleznete na webových stránkách Fio banky nebo v internetovém bankovnictví.

fio kurzovní lístek

Fio banka se snaží svým klientům nabídnout co nejvýhodnější kurzy měn. Kurzy jsou aktualizovány v reálném čase a odrážejí tak aktuální situaci na finančních trzích. Pro klienty, kteří potřebují směnit větší objem peněz, nabízí Fio banka individuální kurzy.

Poplatky a limity u Fio

Fio banka si zakládá na transparentnosti a jednoduchosti, což se projevuje i v jejích poplatcích za kurzovní lístek a seznam měnových kurzů. Dobrou zprávou je, že obě tyto služby Fio banka nabízí zcela zdarma.

Výhody Fio kurzovního lístku

Fio kurzovní lístek přináší uživatelům řadu výhod. Získáte přehled o aktuálních kurzech české koruny vůči euru, americkému dolaru a dalším světovým měnám. Fio banka nabízí kurzovní lístek s širokou škálou měn, abyste měli k dispozici informace o kurzech měn, které vás zajímají. Kurzovní lístek je pravidelně aktualizován, abyste měli vždy přístup k těm nejaktuálnějším informacím. Díky přehlednému zobrazení kurzů měn na Fio kurzovním lístku snadno a rychle najdete kurz, který hledáte. Ať už potřebujete směnit peníze pro svou dovolenou, nebo sledovat vývoj kurzů pro vaše podnikání, Fio kurzovní lístek vám poskytne všechny potřebné informace.

Srovnání s konkurencí

Fio banka je známá svými výhodnými kurzy měn, které se zobrazují v přehledném kurzovním lístku. Jak si ale stojí v porovnání s konkurencí? Na trhu existuje řada bank a směnáren, které se také snaží zaujmout klienty svými nabídkami. Mezi nejznámější patří například Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, Air Bank, Revolut nebo Wise.

Srovnání Fio kurzovního lístku s konkurencí
Měna Nákup (Fio banka) Prodej (Fio banka) Nákup (Konkurenční banka) Prodej (Konkurenční banka)
EUR 23.50 CZK 23.80 CZK 23.45 CZK 23.85 CZK
USD 21.20 CZK 21.50 CZK 21.15 CZK 21.55 CZK

Při srovnání kurzů je důležité zohlednit nejen samotný kurz nákupu a prodeje, ale také další poplatky, které si banka účtuje. Fio banka si neúčtuje žádné poplatky za směnu online do ekvivalentu 200 000 Kč měsíčně, což je pro běžné klienty velkou výhodou. U větších částek je pak poplatek 0,2 %, minimálně však 100 Kč.

fio kurzovní lístek

Konkurenční banky a směnárny mívají často méně výhodné kurzy a zároveň si účtují různé poplatky za směnu, vedení účtu nebo výběry z bankomatů. Například u České spořitelny se poplatek za směnu měny online pohybuje od 0,2 % do 2 % z objemu transakce v závislosti na výši a typu účtu. U Komerční banky je poplatek za směnu online 0,6 %, minimálně však 50 Kč.

Před samotnou směnou měny je proto vhodné porovnat si aktuální kurzovní lístky a poplatky u více poskytovatelů. Fio banka v tomto ohledu často vychází jako velmi výhodná volba, a to zejména pro klienty, kteří směňují menší objemy peněz.

Tipy pro výhodnější směnu

Fio banka nabízí svým klientům kurzovní lístek s kurzy pro nákup a prodej široké škály měn. Kurzovní lístek Fio banky je dostupný online a aktualizovaný v reálném čase, takže klienti mají vždy přehled o aktuálních kurzech. Pro výhodnější směnu s Fio bankou je vhodné sledovat vývoj kurzů a zvolit si ten správný moment pro směnu. Fio banka také nabízí možnost sjednat si automatickou konverzi měn při dosažení požadovaného kurzu. To je užitečné pro klienty, kteří chtějí směnit větší obnos a nechtějí sledovat vývoj kurzů. Další možností, jak ušetřit na směně měn s Fio bankou, je využít Smartbanking. Ten umožňuje klientům směňovat měny za výhodnější kurzy než na pobočce. Fio banka si neúčtuje žádné poplatky za směnu měn online, ať už prostřednictvím internetového bankovnictví nebo Smartbankingu. To je velká výhoda oproti směnárnám, které si často účtují vysoké poplatky.

Fio kurzovní lístek pro firmy

Fio banka nabízí firmám přehledný a aktuální kurzovní lístek, který jim usnadňuje každodenní práci s cizími měnami. Kurzovní lístek Fio banky pro firmy obsahuje širokou škálu měnových párů, od těch nejběžnějších, jako je EUR/CZK nebo USD/CZK, až po méně obchodované měny.

Firmy ocení zejména výhodné kurzy, které Fio banka nabízí. Ať už potřebujete nakoupit eura pro vaši zahraniční cestu nebo proplatit faktury v dolarech, Fio banka vám vždy nabídne konkurenceschopný kurz.

Kromě přehledného zobrazení aktuálních kurzů nabízí Fio banka firmám i další užitečné funkce. Můžete si například nastavit automatické zasílání kurzovního lístku na váš email nebo si zobrazit historický vývoj kurzů.

Fio banka se snaží firmám maximálně usnadnit práci s cizími měnami a poskytnout jim všechny potřebné informace pro jejich podnikání. Kurzovní lístek Fio banky pro firmy je tak skvělým nástrojem pro všechny firmy, které chtějí mít přehled o aktuálních kurzech a ušetřit na směně měn.

fio kurzovní lístek

Často kladené dotazy

Fio banka nabízí kurzovní lístek s aktuálními informacemi o měnových kurzech. Kurzovní lístek Fio banky zahrnuje širokou škálu měn, včetně hlavních světových měn, jako je euro, americký dolar, britská libra a japonský jen. Kromě toho Fio banka nabízí i kurzy pro méně obchodované měny. Klienti Fio banky si mohou zobrazit kurzovní lístek online na webových stránkách banky nebo v internetovém bankovnictví. Kurzovní lístek Fio banky se aktualizuje v reálném čase, takže klienti mají vždy přístup k nejaktuálnějším informacím o měnových kurzech. Fio banka si neúčtuje žádné poplatky za zobrazení kurzovního lístku.

Pro směnu peněz u Fio banky je nutné být klientem banky a mít zřízený účet. Fio banka nabízí směnu peněz za výhodnější kurzy než většina ostatních bank v České republice. Klienti Fio banky si mohou směnit peníze online v internetovém bankovnictví nebo na pobočce banky. Fio banka si účtuje poplatek za směnu peněz, jehož výše se liší v závislosti na výši směňované částky a zvolené měně.

Publikováno: 10. 07. 2024

Kategorie: finance

Autor: BoriBastl

Tagy: fio kurzovní lístek | seznam měnových kurzů nabízených fio bankou