Finanční úřad online přináší řadu výhod

Finanční úřady spadají pod Finanční správu České republiky, která zapadá do resortu Ministerstva financí. Hlavní náplní tohoto úřadu je daňová agenda, to znamená vybírání daní, kontroly, vyšetřování a provádění auditů zaměřených právě na daně. Finanční úřad je mezi veřejností hodně často označován, jako berňák.

Finanční úřad online

I tento úřad svého času spadl mezi organizace, které nabízí možnost vyřízení spousty věcí skrze internet. A nemusí to být pouze subjekty vlastnící datovou schránku. Vedle podnikatelů tak finanční úřad online využívají běžní občané, jimž toto řešení šetří drahocenný čas a přináší řadu dalších benefitů, s nimiž Vás podrobněji seznámíme.

Důležité otázky a odpovědi

Chcete-li o online finančnímu úřadu získat co možná největší množství těch podstatných informací, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí. Ty jsou souhrnem všeho potřebného.

Jak se lze přihlásit do elektronického finančního úřadu?

Využít k tomu lze občanský průkaz s čipem, přístupové údaje poskytnuté finančním úřadem, mobilní klíč eGoverment, datovou schránkou a bankovní identitu.

Co všechno lze vyřídit touto online cestou?

K dispozici je samozřejmě možnost daňového přiznání, a to k nejrůznějším daním. Od dani z nemovitých věcí, přes silniční daň, až po DPH nebo daň z příjmu. Poslední varianta bude jistě zajímat spoustu občanů.

Jsou i nějaké další služby k dispozici?

Ano, finanční úřad online Vám umožní například registraci k EET a DPH. Po přihlášení ke svému účtu můžete například vytvořit přístup pro daňového poradce nebo si nastavíte upozornění na nutnost podat nezbytná přiznání k dani.

Jaká je velká výhoda tohoto řešení?

V první řadě si určitě zjednodušíte své povinnosti týkající se daní vůči státu. Zároveň se Vám nabízí možnost rozpracovat jakýkoliv formulář v systému. Následně si ho uložit a vrátit se k němu až později.

Jaká je poptávka po online finančním úřadu?

Z nejrůznějších průzkumů stále vyplývá, že je to až 70 % obyvatel, kteří chtějí daně řešit tímto způsobem.