Dopady koronaviru jsou v ČR značné

Koronavirus si vybral svoji daň, o tom není žádných pochyb. Virové onemocnění poznamenalo nejrůznější oblasti lidského bytí. Dokazují to dopady koronaviru, se kterými Vás podrobněji seznámíme v následujících řádcích. Dozvíte se, jak koronavirus ovlivnil lidské zdraví, psychiku lidí a mnohé další věci.

Dopady koronaviru na lidské zdraví

I když jsou ve statistikách většinou prezentovány dopady na ekonomiku státu, o čemž nikdo nepochybuje, velice často se zapomíná na zdraví lidí. Především psychika v tomto směru značným způsobem utrpěla. Dokazují to informace v tabulce v níže.

PředmětHodnota
Navýšení depresí3x
Problémy s úzkostíNavýšení 2x
SebevraždyTrojnásobné zvýšení
Dní nemociZvýšení o 20 % až 30 %
Jak se koronavirus projevil na zdraví lidí?

Z výše uvedených informací je zřejmé, že koronavirus se promítl do zvýšení počtu pacientů nejrůznějších psychiatrických zařízení. Zároveň byly častěji využívány specializované linky pro pomoc dětem a dospělým.

Zdražování ve všech směrech

Dopady koronaviru pochopitelně nejsou pouze zdravotního rázu, ale i toho spotřebitelského. Lidé si jako zákazníci připlatí za spoustu věcí. O to se postaral koronavirus v plné míře. Ceny vzrostly například u potravin. Během pandemie zdražily lihoviny, tabák, oleje, zelenina, vepřové maso, ale i pohonné hmoty, a to zhruba o 3 %. Ke zdražování došlo i v oblasti bytového vybavení a v mnohých dalších segmentech.

Dopady koronaviru ještě nekončí

Česká republika se samozřejmě stejně, jako ostatní země postižené touto pandemií připravily, že mohou nastat nové vlny s velkým počtem nakažených lidí. To znamená, další ekonomický výpadek státu a zadlužování. Uvidíme tedy, jak důkladné tyto přípravy jsou. Z prvotních zkušeností z roku 2020 je zřejmé, že stát by měl určitě hodně co zlepšovat. To se týká i dětí a studentů, kteří vypadli ze školního rytmu a pravidelné školních docházky v podstatě na celý rok. A to jsou víceméně nenávratné změny. Jakékoliv dopady by měla řešit patřičná opatření a nařízení minimalizující všechny ztráty, ať už finanční nebo duševní.

Publikováno: 04. 05. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: BoriBastl

Tagy: deprese | dopady koronaviru | duševní nemoci | finance | koronavirus | nemoc | onemocnění | pacienti | sebevraždy | úzkosti